O inicjatywie

Cele
W jaki sposób możesz włączyć się do inicjatywy?
Kto dodaje przykłady do mapy?
Kto dodał już mapę do swojej strony lub udostępnił link?
Wideo
Odwiedź nasz profil na Facebooku i dodaj swój post o inicjatywie lub wesprzyj nas klikajac 'lubię to'.
Odwiedź naszą stronę na Twitterze, dodaj komentarz o inicjatywie lub śledź nas na Twitterze.
Ulotka
Wersje na smartfona
Skontaktuj się z nami
Wsparcie
Co znani ludzie mówią o Repowermap.org


Cele
Repowermap.org jest inicjatywą non-profit, prowadzoną w celu promowania odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej poprzez pokazanie na interaktywnej i dostępnej on-line mapie lokalizacji istniejących w naszym sąsiedztwie instalacji OZE lub budynków efektywnych energetycznie, zawierających o opis, podstawowe charakterystyki oraz w wielu wypadkach zdjęcia. Mapa Repowermap jest opracowywana wspólnie przez szeroką sieć organizacji, instytucji, władz regionalnych, samorządów lokalnych i regionalnych oraz innych organizacji energetycznych. Ideą inicjatywy jest zachęcenie ludzi do korzystania z instalacji odnawialnych źródeł energii i stosowania rozwiązań efektywnych energetycznie w budownictwie, poprzez pokazanie konkretnych przykładów w ich regionie lub miejscowości. Przykłady instalacji przedstawione na mapie mają ponadto na celu ułatwienie wymiany informacji i popularyzację tych technologii na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Dodając swoje przykłady do mapy Repowermap promujesz lokalne wykorzystanie OZE i efektywności energetycznej, przyczyniając się pośrednio do ochrony klimatu! Przykłady i związane z nimi informacje stanowią inspirację do działania dla innych i mogą być pomocne przy podejmowaniu pierwszych kroków w realizacji podobnych inwestycji.

Od 2012 r. Unia Europejska wspiera w ramach programu Inteligentna Energia - Europa, projekt Repowermap sformułowany na bazie oryginalnej inicjatywy, mający na celu promocję wykorzystania energii odnawialnej i efektywności energetycznej poprzez wzajemne podnoszenie świadomości między różnymi podmiotami na rynku energii oraz ułatwianie wymiany informacji w wybranych krajach europejskich. Działania te mają na celu zgromadzenie na mapie, w szczególności w krajach uczestniczących w projekcie (Austrii, Belgii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Liechtensteinie, Słowacji i w Polsce), 40 000 przykładów lokalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Szczegółowe informacje o celach i osiągnięciach inicjatywy Repowermap.org w ramach programu Inteligentna Energia - Europa można znaleźć tu here. Bazując na dotychczasowych osiągnięciach inicjatywa jest zarówno kontynuowana w tych krajach, jak i rozszerzana na kolejne.

Od 2011 roku inicjatywa objęła również promowanie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych w krajach rozwijających się, zwłaszcza w Ameryce Centralnej, przy wsparciu finansowym organizacji absolwentów kierunków studiów przyrodniczych z Uniwersytetu ETH w Zurychu, Konfederacji Szwajcarskiej poprzez program REPIC oraz Funduszu Loteryjnego Kantonu Berno.

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2008 r w Bernie przez powołane w tym celu stowarzyszenie Repowermap.org, będące organizacją non-profit. W 2010 roku zostało powołane w Liechtensteinie kolejne stowarzyszenie o charakterze niekomercyjnym, pod nazwą Repowermap.eu, w celu realizacji inicjatywy w krajach UE w długoterminowej perspektywie, we współpracy z siecią partnerów lokalnych. Ideą inicjatywy jest od samego początku promowanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, poprzez pokazanie ludziom konkretnych przykładów innowacyjnych rozwiązań w zakresie OZE oraz efektywności energetycznej, w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejsca zamieszkania, na wspólnej interaktywnej mapie.

W jaki sposób możesz włączyć się do inicjatywy?
Wizją inicjatywy jest promocja odnawialnych żródeł energii i efektywności energetycznej poprzez pokazywanie lokalnych przykładów w sąsiedztwie, które jest długoterminowym wyzwaniem. Z Twoją pomocą zblizamy się do tego celu poprzez wspólny

Jak możesz sie włączyć:

Jako osoba indywidualna:
  • Czy zainstalowałeś instalację OZE albo poprawiłeś efektywność energetyczną swojego budynku? Spraw aby Twoja instalacja lub budynek były widoczne na mapie aby inspirować ludzi wokół siebie i w swoim sąsiedztwie! Podziel się swoimi doświadczeniami aby pomóc im zacząć!
  • Udostepnij informację o inicjatywie na Twitterze lub na Facebooku .
  • Podziel się informacją o inicjatywie ze znajomymi i przyjaciólłmi, ... Napisz artykuł na blogu, w newsletterze lub na stronie internetowej, ... Wyślij ulotkę do znajomych lub przyjaciół, którzy mogliby być zainteresowani udziałem w inicjatywie.
  • Pobierz aplikację na smartfona i pokaż ją znajomym i przyjaciołom.

Jako organizacja:
  • Dodaj zindywidualizowany widok mapy do swojej strony internetowej! Możesz wybrać własne ustawienia spośród dostępnych filtrów, takie jak początkowy widok geograficzny terenu, wyświetlane technologie, kategorie i inne szczegółowe filtry aby najlepiej dostosować mapę do swoich potrzeb.
  • Wraz z mapą możesz zamieścić na swojej stronie formularz rejestracyjny aby pozwolić odwiedzającym dodawać przykłady bezpośrednio poprzez Twoją stronę!
  • Dodaj do mapy wydarzenia związane z energią, które organizaujesz, aby je wypromować.

Jako samorząd lokalny lub region:
Jako firma:

Jako instytucja finansująca:
  • Do kontynuacji inicjatywy oraz rozszerzenia jej w kolejnych państwach poszukujemy źródeł finansowania oraz możliwości współpracy z lokalnymi partnerami i wolontariuszami. Jeśli chcesz pomóc nie wahaj się skontaktować z nami !

Jako branżowy portal internetowy:
Jako doświadczony użytkownik serwisu inicjatywy Repowermap.org:
  • Mozesz zostać regionalnym administratorem w celu monitorowania zawartosci mapy dla ustalonego obszaru terytorialnego.

Kto dodaje przykłady do mapy?
Ludzie tacy jak ty! Jeśli zainstalowałeś system odnawialnych źródeł energii albo zbudowałeś efektywny energetycznie budynek, zachęcamy do dodania tego przykładu na Repowermap.org. Spraw, aby Twój przykład był widoczny dla innych i podziel się własnymi doświadczeniami, dając im motywację do wykorzystania podobnych rozwiązań. Każdy przykład jest ważny!

Poprzez dodanie instalacji lub budynku do mapy stają się one bardziej widoczne dla innych. Jest to inteligentne rozwiązanie, które przekłada się na zwielokrotnienie pozytywnego wpływu na ochronę klimatu, ponieważ każdy dodany przykład może stanowić inspirację do skorzystania z podobnych technologii, zarówno w najbliższym sąsiedztwie, jak i dla użytkowników mapy na całym świecie.

Przykłady mogą być interaktywnie dodawane do mapy na poprzez stronę startową .

Kto dodał już mapę do swojej strony lub udostępnił link?
Mapa Repowermap może być w łatwy sposób dodana do stron internetowych organizacji, gmin, regionów oraz firm zainteresowanych udziałem w inicjatywie. W ten sposób, przykłady instalacji prezentowane są jednocześnie na wielu portalach, zwiększając liczbę odbiorców, którzy mogą nimi się zainspirować. Jeśli chcesz dodać mapę do strony internetowej, możesz odpowiednio dostosować widok, aby pokazywany był tylko region, w którym działasz lub aby były widoczne tylko Twoje referencyjne instalacje.

Włącz się do inicjatywy dodaj bezpłatnie spersonalizowaną mapę do swojej strony internetowej! Skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy.


Przykładowe integracje mapy na stronach internetowych: Przykłady stron internetowych, na których umieszczono odnośniki do mapy:
Wideo
Więcej o inicjatywnie w materiale filmowym z Włoch:
Odwiedź nasz profil na Facebooku i dodaj swój post o inicjatywie lub wesprzyj nas klikajac 'lubię to'.

repowermap.org on Facebook

Odwiedź naszą stronę na Twitterze, dodaj komentarz o inicjatywie lub śledź nas na Twitterze.

repowermap.org on Twitter

Ulotka
Ulotka jest dostepna w nastepujących językach:
Dla wybranych języków, możesz także stworzyć własną ulotkę ze swoim logiem firmowym !

Wersje na smartfona

Ściągnij wersję na smartfona dla systemu IOS lub Android aby rewolucja energetyczna była widoczna w twoim telefonie!

Smartphone versions

Skontaktuj się z nami
Masz pytania, sugestie, opinie? Chcielibyśmy je usłyszeć. Skontaktuj się z jedną z osób kontaktowych w Twoim kraju

Jeśli masz ogólne pytania, sugestie, czy inne opinie możesz się z nami skontaktować pod następującym adresem e-mail:


Wsparcie
Partnerzy

W ramach inicjatywy Repowermap.org współpracuje już z nami wiele międzynarodowych, krajowych, regionalnych i lokalnych organizacji, instytucji oraz firm zaangażowanych w promocję odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Skontaktuj się z nami jeśli również chcesz się włączyć w nasze działania.Wolontariat

Czy jesteś zainteresowany aktywnym uczestnictwem w inicjatywie Repowermap.org w swoim regionie i kraju? Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli chcesz wnieść swój wkład w inicjatywę jako wolontariusz.Dotacje

Repowermap.org, jako inicjatywa typu non-profit, opiera się na dotacjach i zewnętrznym finansowaniu. Jeśli chcesz wesprzeć finansowo inicjatywę nie wahaj się skontaktować się z nami.Darczyńcy

Inicjatywa Repowermap.org istnieje dzięki finansowemu wsparciu poniższych darczyńców. Dziękujemy!

Głównym darczyńcą dla inicjatywy Repowermap w Europie jest Unia Europejska, która wspiera ją w ramach programu Inteligentna Energia - Europa.


Supported by Intelligent Energy Europe


Głównym darczyńcą dla inicjatywy Repowermap w Ameryce Centralnej są Stowarzyszenie Absolwentów Nauk Środowiskowych i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu ETH w Zurychu, Konfederacja Szwajcarska i jej Niezależna Platforma dla Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej w ramach Międzynarodowej Platformy Współpracy REPIC, jak również Fundusz Loteria z Kantonu Berno.

ETH Umweltalumni REPIC BUND Lotteriefonds Kanton BernTo develop this initiative in West Africa, the major benefactor is the Ecowas Renewable Energy Fund.

ECOWAS Regional Centre for Renewable Energy and Energy Efficiency (ECREEE)


Co znani ludzie mówią o Repowermap.org


Simone Niggli-Luder

"Ich finde das Projekt repowermap.org sehr interessant, denn nur durch konkrete Beispiele werden die Leute auch wirklich angesprochen!"

Simone Niggli-Luder, was 23 times world champion in orienteering, best orienteering athlete of all times; her plus-energy building produces more energy with photovoltaics than the the building's energy need.

Renate Schubert

"repowermap.org visualizes the diffusion of renewable energies and those interested in setting up a new generation unit can find examples in their neighbourhood. This is an important precondition for a future with renewable energies."

Renate Schubert, Professor for Economics, ETH Zurich; Head of institute, Institute for Environmental Decisions (IED), ETH Zurich; Member of the German Advisory Council on Global Change (WBGU)

Evi Allemann

'repowermap.org macht sichtbar, wie gross das Potenzial für eine Energie-Zukunft mit Erneuerbaren und höherer Energieeffizienz ist.'

Evi Allemann, Nationalrätin

Bernard Matthey

« Donner envie de s’équiper d’une installation solaire thermique ou photovoltaïque en respectant le paysage et l’architecture. Une tâche que repowermap.org s’efforce de mener à bien et que l’on doit encourager. »

Bernard Matthey, fondateur de Swissolar, ancien député, président de la commune de Rochefort – NE

Lorenzo Bigagli

"Penso che una mappa interattiva online, sia il modo migliore per far conoscere la realtà e mobilitare la cittadinanza, anche sui temi dell'energia. La gente deve capire che fa parte di un territorio e una mappa fa più di cento discorsi. La stessa etimologia di ambiente significa quello che ci sta d'intorno... bravi!"

Lorenzo Bigagli, researcher at the National Research Council of Italy (CNR) - Geospatial services, Information Technology department.

Roger Nordmann

'repowermap.org zeigt die grosse Stärke der erneuerbaren Energien: sie sind dezentral und so ungefährlich, dass man sie dort erntet, wo die Menschen sie brauchen.'

Roger Nordmann, Nationalrat, Präsident von Swissolar

Supported by Intelligent Energy Europe